logo

آیین نامه پذیرش هنرجو

((آیین نامۀ عمومی پذیرش هنرجو))

***آیین نامۀ عمومی پذیرش هنرجو***

  • شروط اولیۀ پذیرش هنرجو:

الف) مشاورۀ حضوری یا تلفنی با مسئول آموزش مدرسه برای انتخاب مناسب­ ترین دوره و روش تحصیل.

ب) پرداخت هزینۀ ثبت نام بر اساس رقم و روال اعلام شده در ابتدای هر سال.

ج) تکمیل فرم­ ها و ارائۀ مدارک اعلام شده و تشکیل پرونده در هنگام ثبت نام و یا در طول اولین کارگاه. (راهنمای کامل تحصیل در مدرسۀ داستان نویسی و شعرحیرت و روند آموزشی، در هنگام ورود هنرجوی جدید به وی ارائه خواهد شد و هنرجو تمام مسیر حرکت را با مشاورۀ مستقیم طی خواهد نمود.)

د) توصیه می ­شود هنرجویان مدرسه حتما در انجمن ادبی حیرت نیز عضو شوند تا بتوانند از نشست­ های تخصصی، کارگاه ­ها و سمینارها و سایر برنامه­ های آموزشی رایگان و همچنین مجلات و نشریات انجمن نیز بهره مند شوند.

 

  • نکات عمومی:

الف) سوابق تحصیلی هر هنرجو در پروندۀ وی تا زمان ارائۀ گواهی نهایی ثبت می­ گردد.

ب) ارائۀ گواهی پایان دوره منوط به گذراندن کل دوره و ارائۀ داستان­ های پایان دوره خواهد بود.

ج) گواهی در سه سطح پایه (پس از گذراندن 4 درس سطح پایه)، متوسط (پس از گذراندن 4 درس سطح متوسط) و عالی (پس از گذراندن 4 درس سطح عالی) صادر می­ گردد.

د) شرکت هنرجو در کارگاه­ های مختلف دوره به صورت آزاد، بلا­مانع است. البته ارائۀ گواهی و سایر مزایای مربوط به آن، مختص هنرجویانی است که هر یک از سطوح آموزشی را به طور کامل و با موفقیت گذرانده باشند.

ه) در صورتی که هنرجو در گذشته دروسی از دوره را با مدرس مربوطه گذرانده باشد، با تایید وی امکان تطبیق وجود داشته و نیاز به گذراندن مجدد دروس نخواهد بود.

و) برای گذراندن دروس هر دوره، محدودیت زمانی وجود ندارد و هنرجو می ­تواند بنا به زمانبندی مورد نظر خود و با رعایت پیش نیاز دروس، کارگاه­ هایی را با گروه­ های بعد یا قبل از خود بگذراند.

ز) هنرجو مجاز است در طی دوره یا پس از پایان آن، در سایر کارگاه ­های دروس اختیاری شرکت کند یا برخی کارگاه­ ها را بنا به نیاز خود تکرار کند.

ح) طی هر ترم می ­توان یک درس یا بیش از آن انتخاب کرد. (پیشنهاد موکد می ­شود در هر ترم 2 درس هم زمان انتخاب شود.)

ط) کل دوره به شکلی طراحی شده است که امکان موفقیت آمیز گذراندن آن به صورت پاره وقت برای تمامی هنرجویان با هر شرایط زمانی وجود دارد.

 

  • امکانات و مزایای ویژه

الف) هنرجویان در طول دوره از امکان مشاورۀ خارج از ساعات کارگاه ­ها با مدرسین و نویسندگان مدرسه در ساعات اعلام شده برخوردار خواهند بود.

ب) هنرجویان می ­توانند در صورت نیاز به تقویت پایه و یا به هر دلیل دیگر، در هر ترم، علاوه بر کارگاه­ های جدید، در کارگاه­ های دروسی که قبلا گذرانده­ اند نیز شرکت کنند و یک بار شرکت مجدد در کارگاه­ های سطح پایه و متوسط برای ایشان کاملا رایگان خواهد بود.

ج) معمولا برای هنرجویان این دوره­ ها امکانات و برنامه­ هایی ویژه اعم از اردوهای آموزشی و تفریحی، سمینارها، نشست­ ها و کارگاه­ های رایگان یک روزه با حضور اساتید و نویسندگان برجستۀ استانی و کشوری، ارائۀ برخی نشریات و کتب رایگان و نیم بها و… وجود خواهد داشت.

د) آثار قابل قبول هنرجویان در سایت و مجلات مدرسه منتشر و یا به سایر نشریات استانی و کشوری برای چاپ معرفی خواهند شد.

ه) هنرجویانی که دورۀ پایه را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند، می­ توانند به عضویت صندوق مالی انجمن حیرت درآمده و در جلسات آن شرکت کنند. در این جلسات آثار هنرجویان دورخوانی و نقد و بررسی و برای انتشار، آماده­ سازی خواهند شد. همچنین از طریق این صندوق از چاپ آثار فردی هنرجویان، حمایت مالی خواهد شد.

و) هر دو سال یک بار، مجموعه ­ای از داستان­ های منتخب هنرجویان در کتابی مستقل و آزاد با مشارکت مالی ایشان منتشر خواهد شد.

ز) فارغ التحصیلان دوره برای مشاورۀ رایگان در تکمیل و تصحیح آثار داستانی­ شان و آماده­ سازی آن­ ها برای انتشار و معرفی به ناشرین استان و کشور، به ویراستاران تخصصی و نویسندگان برجستۀ استانی معرفی خواهند شد.

ح) در صورت موفقیت هنرجویان در پایان هر سطح، به آن­ ها گواهی پایان دوره از سوی مدرسۀ داستان نویسی و شعر حیرت اعطا خواهد شد.

ط) هنرجویان می ­توانند در مسابقۀ داستان­ نویسی سالانۀ داخلی انجمن حیرت و جشنواره استانی داستان شیراز شرکت کنند  و در صورت برنده شدن، از بورس رایگان تحصیلی برخوردار شوند. هر سال 6 تا 12 نفر از هنرجویان از بورس رایگان بهره­ مند خواهند شد.

 

  • تقویم ثبت نام و اجرا

الف) هر ترم شامل 3 ماه و هر سال شامل 4 ترم است. (شرایط خاص تعطیلات نوروز و حواشی آن و ماه­ های امتحانات پایان ترم مدارس و دانشگاه­ ها و ماه مبارک رمضان، حتی المقدور در نظر گرفته می ­شوند.)

ب) هر درس طی 12 هفته و به صورت یک جلسه در هفته برگزار می شود. برخی دروس نیز 24 جلسه­ ای خواهند بود. جلسات اغلب کارگاه ها 2 ساعته و برخی 3 ساعته خواهد بود.

ج) تمامی کلاس­ ها در ساعات بعد از ظهر برگزار می ­شوند. (14-16 و 16-18 و 18-20  که ممکن است گاهی بر اساس فصول مختلف سال، تا سی دقیقه به جلو کشیده شوند.)

 

  • شهریه

الف) شهریۀ دوره با جلب حمایت مدرسین و برخی خیرین فرهنگی، به میزان حداقل در نظر گرفته شده است تا امکان بهره­ گیری هنرجویان از کارگاه ­ها تسهیل شود. هنرجو تنها بخشی از هزینه ­های مرسوم برگزاری کارگاه­ ها را پرداخت می­ کند.

ب) شهریه در سال 1398 برای کارگاه ­های دورۀ پایه 200000 تومان و برای کارگاه­ های دورۀ متوسط 250000 تومان و کارگاه های دورۀ عالی 300000 تومان تعیین شده است. این رقم بابت کارگاه­ های سه ماهه بوده و در مورد کارگاه­ های 6 ماهه یا بیشتر، به همین نسبت افزایش خواهد یافت. در صورتی که هنرجویی بخواهد کارگاهی را به صورت مجازی طی کند، شهریۀ آن کارگاه برای هنرجویان ساکن شیراز برابر با حالت حضوری است. در رابطه با هنرجویان ساکن نقاط دیگر کشور، به ایشان به صورت مستقیم اطلاع رسانی خواهد شد.

به هنرجویانی که پس از ثبت نام و پرداخت شهریه از شرکت در کارگاه مربوطه منصرف شوند، در صورت شرکت در جلسه اول، 70 درصد شهریه و در صورت شرکت در حداکثر سه جلسه، تنها نیمی از شهریه بازگردانده خواهد شد. در موارد بیشتر، امکان استرداد شهریه وجود نخواهد داشت.

ج) برای هنرجویانی که در پرداخت شهریه (به واسطۀ مشکلات مالی) معذوریاتی داشته باشند، بنا به شرایط، تسهیلات و راهکارهای خاصی در نظر گرفته خواهد شد و امکان پرداخت اقساطی شهریه مهیا است. تلاش ما در مدرسۀ داستان نویسی و شعر حیرت این است که هیچ هنرجویی به دلیل کمبودهای مالی، خود را از یادگیری محروم نکند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تک تک دروس و مدرسین و سرفصل ­ها و... به سایت رسمی مدرسۀ داستان نویسی و شعر حیرت مراجعه فرمایید.                                                                                                                                     

Heyratacademy.ir

همچنین می ­توانید به کانال اطلاع رسانی مدرسه ملحق شوید:                          

telegram.me/dastane_shiraz

Instagram.com/_u/heyrat1

و البته در تمام طول مسیر می­توانید از مشاورۀ مدرسین مدرسه استفاده کرده و در ابتدای هر ترم، با مشورت مدیر مدرسه (مجید خادم 09177091970) نسبت به برنامه ­ریزی بهتر و کارا­تر اقدام نمایید.

 رمز موفقیت در هنر داستان نویسی، تلاش و پشتکار کافی همراه با صبر و تحمل، پیگیری و مداومت در امر یادگیری و کسب تجربیات عملی است.


ثبت نظرشما