logo

نظرات، توصیه ها و پیشنهادات هنرجویان قبلی در مورد مدرسه داستان نویسی حیرت

نظرات و پیشنهادات شما هنرجویان عزیز در جهت راهنمایی سایر هنرجویان و همچنین بهبود کیفی روند آموزشی مدرسه می تواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

لطفاً ابتدای هر نظر، عنوان موضوعی که در رابطه با آن نظر داده اید را درج کنید. عنوان نظرات کلی در رابطه با مدرسه را «عمومی» بگذارید.


ثبت نظرشما

برخی نظرات قبلی در وبلاگ:
«عمومی»

فاطمه خلیلی
خوشحالم از اینکه سایت حیرت فرصتی داد دستم تا از طریق اون بتونم با دوستای خوش ذوق و آفرینش هاشون آشنا شم.روزای آخر تابستون 92 میخوره به روزای آخر کارگاهم.شهریور سال پیش بود که مات و سردرگم پاگذاشتم توی حوزه.هر دوشنبه یه قدم شد واسم به دنیای جذاب نویسندگی.استاد یه فانوس شدن واسه رسوندنمون به این دنیای با مزه ی عجیب.آقای خادم کم کم ما رو دچار حیرت کردن. از همین جا از زحمتایی که تو این مدت نسبتا طولانی برای تک تک بچه های کارگاه و انجمن کشیدن تشکر میکنم.مرسی باز

الهام سیاهی
با سپاس فراوان از استاد خوب آقای مجید خادم که در طول این دوره با حسن نیت تمام همه ی اندوخته ها و تجربیات خود را نه فقط درنویسندگی بلکه در هنر در اختیار ما قرار دادند.این کلاس نه تنها نوشتن بلکه جهان بینی من را سمت و سو داد.به وضوح پیشرفت را در نوشته هایم می بینم.البته هنوز برای نویسنده شدن راه درازی را در پیش دارم اما به جرآت می گویم قبل از حضور در این کلاس ها نوشته های من مشتی واژه بودند که تصور می کردم داستان اند.

سارا امیدوار
سالها بود که گرفتن قلم ونوشتن با آن را فراموش کرده بودم و حضور در کلاس های جناب آقای خادم این جرات را دوباره به من برگردان .(از صمیم قلب سپاسگزارم .)

نجمه صدری پور
با سلام خدمت همه دوستان عزیز واستاد گرامی.
من با نظر همه دوستانم موافقم وهمین اشتراک در دیدگاه باعث میشه که دوری از فضای دوستانه وصمیمی کارگاه را برای من بسیار سخت میکنه .
باآرزوی موفقیت روز افزون برای همه هنرجویان وجناب آقای خادم که در طی این دوره متواضعانه وخالصانه دانش خودشون را در اختیار ما قرار دادند.

الهام صالحی
سلام
هیچ وقت فکر نمی کردم روزی بتوانم به طور جدی داستان نویسی رو دنبال کنم…خیلی از زحمات استاد مجید خادم تشکر می کنم که این راه چند ساله رو واسه ما هموار کردند…سربلند و پیروز باشید

رویا مقصودی
بی اغراق کارگاهی که آقای خادم استادش باشه بهترین جایی هست که می شه یه چیزایی از داستان نویسی رو فهمید

زهرا استوار
سلام ،
اکنون که دوره کارگاه داستان نویسی را به پایان رسانده ام و مطالب بسیار مفید در مورد داستان نویسی از استاد گرانقدر ، آقای خادم یاد گرفته ام ، لازم می دانم که از زحمات فراوان ایشان که در طول 4 ترم با صبر و حوصله ، تمام تجربیات و دانش خویش را به ما آموزش دادند یک عالمه تشکر کنم .
اگر شما دوست محترم نیز ، مثل من به داستان نویسی علاقمند هستید و یا می خواهید بهتر و مفید تر بنویسید سفارش میکنم که حتمن در کارگاه های آموزشی ایشان شرکت کنید و لذت داستان نویسی را تجربه کنید .

سلام و وقت بخير
تشكر مي‌كنم از شما آقاي خادم .بابت زحمات زيادي كه متحمل شديد و پشتكار مثال زدني‌تون.
به لطف شا، حالا ما هم يه مدرسه داريم  .

من به شکل کاملا اتفاقی با جناب خادم و مدرسه حیرت آشنا شدم. از این آشنایی حدود دو سال می گذره و من حس می کنم توی این مدت دید من به اندازه ی خیلی زیادی نسبت به هنر، ادبیات و زندگی تغییر کرده، گسترده تر و کامل تر شده ومن همه ی این ها رو مدیون زحمات جناب خادم هستم.

شرگت در کارگاه های مدرسه ی داستان حیرت واقعا برای من مفید و موثر بود،از شناخت عناصر داستان تا تحلیل و شرکت توی جلسات خوانش داستان.بخصوص با وجود استاد کاربلد و متعهدی مثل اقای خادم

شرکت در دوره های  مختلف مدرسه را به افرادی که علاقمند به نوشتن هستند توصیه می کنم.به این دلیل که اصول صحیح نوشتن را یاد می گیرند و توصیه دیگه اگر مدت زیادی است کتاب نخوندید حتما در کلاسهای شرکت کنید چون یه اتفاق خوب تو زندگیتون میفته.

عمومی

فکر میکنم حدود سال ۹۰ بود که آقای خادم آشنا شدم و در کارگاه ها و جلسات مدرسه داستان حیرت شرکت کردم. بدون شک کارگاه های مدرسه داستان حیرت یکی از منظم ترین دوره های آموزشی کشور در   زمینه داستان هست که حدود ۵-۶ سالی میشه که کاملا با برنامه و با حرکتی رو به جلو تونسته نقش خیلی مهم رو در توسعه ادبیات داستانی کشور ایفا کنه . 

اخیرا مجموعه داستان حیرت دوم منتشر شد که مجموعه ای از داستان کوتاه های بچه های مدرسه حیرت بود. با خوندن داستان های مجموعه و به یاد آوردن روزهای اول مدرسه حیرت متوجه شدم که کم کم داره درخت حیرت به بار میشینه و باید منتظر اتفاقای خیلی خوب بود.

شک ندارم یه روزی توی تاریخ داستان نویسی کشور از جنبش حیرت اسم  خواهند برد 

ممنون از مجید خادم 

"عمومی"

در واقع راه رو درست اومدین،اینجا همون جایی ه که احساس سرخوشی  وافری رو حس خواهید کرد.غرق شدن در ادبیات و لذت عیش مدام.ما که لذت میبریم.توصیه میکنم تجربه کنید.