مدرسه داستان نویسی حیرت

مدرسه داستان نویسی حیرت

دورۀ جامع با نوشتن اندیشیدن – ویژۀ کودکان ۸ تا ۱۲ساله

معرفی دورۀ جامع با نوشتن اندیشیدن – ویژۀ کودکان 8 تا 12ساله

کلاس نویسندگی کودکان

این دوره بخشی از سلسله‌کارگاه‌های فکرپروری برای کودکان شما است. کودکانی که والدین دلسوز و آینده‌نگرشان همان‌قدر که در تلاش برای ساختن آیندۀ اجتماعی و اقتصادیشان هستند، در فکر آیندۀ اندیشگانی و روحی‌روانی و فرهنگیِ فرزندانشان هم هستند. بخشی از این دوره براساس تمرین‌های تخصصیِ فلسفه برای کودکان طراحی شده است. بخش دیگر آن نیز براساس کتاب‌های فارسی دبستان و آثار برجسته و شاخص ادبیات کودکان و با هدف تقویت توانایی‌های ادراکی و فهم ادبی و گسترش مهارت‌های خواندن و نوشتن طراحی شده است.

در این کلاس‌ها در جلسات یک‌ونیم ساعته و در محیطی شاد، تمرین‌هایی جدی و موثر با کودکان شما انجام می‌دهیم. تلاش ما این است که جسم و ذهن و بیان و تفکر کودکانمان هم‌زمان با هم رشد کنند. همواره قسمتی از این کلاس‌های هفتگی به تمرین‌های بدن و بیان و همچنین دیدن و خواندن و نوشتن اختصاص دارد. در این دوره کودک شما با کتاب و هنر در شکل جدی و تعالی‌بخشش آشنا و مانوس شده و به بخشی جدایی‌ناپذیر از زیست آینده‌اش مبدل خواهد شد.

در این دوره با تمرین‌های فکرپرورانه، علاوه بر تقویت تفکر نقادانۀ کودک شما، تفکر خلاق او هم شکل گرفته و تقویت خواهد شد. دایرۀ لغات کودکتان افزایش یافته و ادبیات شفاهی و نوشتاریشان به‌مرور قدرتمند خواهد شد.

با توجه به گروهی بودن کلاس‌ها، بخش دیگری از برنامه‌های ما در این دوره به افزایش مهارت‌های درجمع‌بودن اختصاص دارد. مهارت‌های گفت‌وگو، مهارت‌های پرسشگری، استدلال منطقی، حس همدلی اجتماعی، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و… آن‌ها در فضایی فرهنگی یاد می‌گیرند که چطور باید دوست پیدا کنند و وارد کار گروهی شوند. در این فضای آموزشیِ غیراجباری، کودکان شما با مفاهیمی مثل پشتکار و تلاش و احترام متقابل و… عمیق و عملی آشنا می‌شوند.

نکتۀ مهم دیگر آن است که در این دورۀ جامع، کودک شما با کودکان دیگر مقایسه نمی‌شود و هر کودک با توجه به علاقه و استعداد و توانایی خاص خود احساس ارزشمندبودن کسب می‌کند و اعتمادبه‌نفس راستین می‌یابد.

و در انتها کودک شما با زیبایی و امر زیبا از دریچۀ نگاه شخصی خود آشنا می‌شود. زیبایی‌شناسیِ اصیل کودک شما مورد اعتماد ما است و به رسمیت شناخته می‌شود و در برخورد با آثار هنری و ادبی اصیل و ارزشمند و زیبای جهان (داستان، نقاشی، مجسمه، شعر، سینما، تئاتر و عکس) پخته و تکمیل می‌گردد.

ارتقای سطح فکر و اندیشه و بیان و سخن و عمل کودکان شما، در فضایی شاد و امن و حرفه‌ای، هدف اصلی این دورۀ جامع آموزشی و پرورشی است.

جزئیات دوره

مدرسین این دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *