مدرسه داستان نویسی حیرت

مدرسه داستان نویسی حیرت

دوره جامع آموزش نویسندگی سطح عالی

معرفی سطح عالی دوره جامع داستان‌نویسی

کلاس نویسندگی آنلاین و حضوری

این سطح با هدف تکمیل زمینه‌های تئوری و عملی هنر داستان­‌نویسی طی دو سال تدوین شده است. هنرجو در پایان این سطح آموزشی به توانایی تشخیص و تحلیل تخصصی و دقیق آثار ادبی و هنری برای استخراج منابع بعدی طی فعالیت انفرادیِ هنری خود دست یافته و از آن پس به مرحلۀ استقلال آموزشی و خودآموزیِ مداوم در سطحی حرفه‌ای وارد می‌شود.

همچنین با سیر کامل سنت هنریِ مورد نظر خود آشنا شده و طی فرایند تبارسنجی و استنیاط اندیشگانی و زیبایی‌شناختیِ اختصاصیِ خود، به دریافت نسبی از سبک فردیِ خویش دست یافته و به شخصی‌سازیِ مولفه‌های سبک در عمل خلاقانۀ خود طی خلق آثار دست خواهد زد.

سیر دروس هشت ترم سطح عالی

کلاس نویسندگی آنلاین و حضوری

 

لیست دروس سطح عالی

عنوان درس تعداد جلسات مدرس توضیحات
تاریخ تحلیلیِ جامع هنر 48 مجید خادم مشترک تمامی رشته‌ها
عملی 5 (تخصصی رمان) 24 مجید خادم ادبیات داستانی
عملی 5 (تخصصی فیلمنامه‌) 24 محمدعلی نجفی فیلمنامه‌نویسی
عملی 5 (تخصصی نمایشنامه‌) 24 نجمه بهاری و رضا قلی‌پور نمایشنامه‌نویسی
نظام ابزار روایی، مبانی نشانه‌شناسی و زبان 24 سمیه برازجانی و مجید خادم مشترک تمامی رشته‌ها
روش تجزیه و تحلیل آثار هنری 24 مجید خادم مشترک تمامی رشته‌ها
شخصی‌سازی مولفه‌های سبک 48 مجید خادم مشترک تمامی رشته‌ها

جزئیات سطح عالی

مدرسین این دوره

2 پاسخ

  1. نشانه شناسی و تاریخ هنر جهان، برای من به شخصه کاملا کاربردی و ثمربخش بود. اینکه اساتید حرفه‌ای چطور مباحث را به قصد حرفه‌ای شدن در نوشتن، هدایت می‌کنند نشان از درک و تسلط کامل ایشان بر حیطه هنر دارد. تجربه در حیرت کاملاً از تجارب دیگر شما در کلاس‌های دیگر داستان‌نویسی، متفاوت خواهد بود. چیزهایی یاد می‌گیرید که سطح شما را نه تنها بالا بلکه از باقی نویسندگان، متفاوت می‌کند.

  2. من خیلی این سطح‌ رو دوست دارم. به نظرم کسایی بالاتر میان که پشتکار و انگیزه لازم رو در هنر دارن. این سطح به من کمک زیادی می‌کنه و البته هنوز تمومش نکردم؛ اما حس می‌کنم انگیزه‌های هنری‌‌مو بیشتر می‌شناسم و راه برام روشن‌تر شده. با تشکر از استاد خوبم آقای خادم که طی تموم این سال‌ها به ما انگیزه داد و حمایتمون کرد. خیلی خوشحالم که با مدرسه حیرت آشنا شدم و کلی دوستان‌ فرهیخته و باسواد پیدا کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *