مدرسه داستان نویسی حیرت

مدرسه داستان نویسی حیرت

سپیده نوری

فارغ‌التحصیل سال 1399 داستان‌نویسی حیرت

فارغ‌التحصیل سال 1400 تحلیل و نقد و پژوهش‌های ادبی‌هنری حیرت

من تمام طول دوره در هرسه سطح پایه و متوسط و عالی را به صورت آنلاین شرکت کردم… آکادمی حیرت، آغاز جست‌وجو برای بازیابیِ امیدهای ازدست‌رفته است…

شش سال پیش وقتی با حیرت آشنا شدم که هنوز کتابی چاپ نکرده بودم و چیز دقیقی از مفاهیم هنر و داستان‌نویسی و رمان‌نویسی نمی‌دانستم. امروز که شش سال از آشنایی گام‌به‌گام من با حیرت می گذرد، مجموعه‌داستان کوتاهم به چاپ دوم رسیده و یک رمان در حال انتشار دارم و مقالات و یادداشت‌های تحلیلی بسیاری در مجلات تخصصی ادبیات و هنر منتشر کرده‌ام. درک و فهم ژرف‌تری نسبت به مفاهیم بنیادین هنر و ادبیات یافته‌ام و امید دارم بتوانم یکی از صداهای ماندگار و سودمند هنر آیندۀ ایران عزیزمان باشم. این همه را مدیون آکادمی حیرت‌ام. من تمام طول دوره در هرسه سطح پایه و متوسط و عالی را به صورت آنلاین شرکت کردم. هرگز ساکن شیراز نبوده‌ام اما درواقع شش سال است که در شیراز زندگی می‌کنم. به یاری دبیران گشاده‌رو و نژاده و به‌فرهنگ و کوشای حیرت که همیشه خود را نه آموزگار که دانش‌جوی هنر می‌دانند و همواره از به‌روزترین نظریات در باب هنر استقبال می‌کنند، توانستم همچون هنرجویان حضوری مسیر آموزشی حیرت را تمام و کمال طی کنم.

اگر همیشه کتاب‌خوان خوبی بوده‌اید اما هنوز چیزی ننوشته‌اید، اگر نقاشی می‌کشید و مجسمه می‌سازید و خطاطی می‌کنید و فیلم ‌می‌سازید اما گمان می‌کنید چیزهایی هست که باید ژرف‌تر و بهتر بدانید، اگر از شرکت در انجمن‌های ادبی دیگر خسته و دلزده شده‌اید، اگر دوستدار هنر و فرهنگ هستید و به‌دنبال دوستان ارزشمندی در هنر می‌گردید، اگر به یک پشتیبان و راهنما و حامی برای ارائه و انتشار و نمایش آثار خود نیاز دارید، وقت آن شده که سری به حیرت بزنید.

حیرت خیلی بیشتر از یک آکادمی و یک انجمن ادبی‌هنری است. حیرت مکانی است برای آغازهای دوباره و ده‌باره و صدباره. آکادمی حیرت، آغاز جست‌وجو برای بازیابیِ امیدهای ازدست‌رفته است.

من یکی از صدها هنرجوی حیرت و از شهر اصفهان بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *