مدرسه داستان نویسی حیرت

مدرسه داستان نویسی حیرت

پیشنهاد کتاب خوب ایرانی

کتاب سی‌وششم: مجموعه‌خاطرات جمعی “از دویدن‌ها و پندارها”

به‌کوشش: الهام فردویی و لاله پیلتن

چاپ اول 1402 نشر رخشید

این کتاب در مجموعه‌خاطرات حیرت (اولین کتاب این مجموعه) منتشر شده است.

 

«مجموعه‌خاطره‌های حیرت» ادای دِینی است به زیست فرسودۀ این روز‌های ما و ادای دِینی است به قالب زیبا و پروسعت اما مهجورماندۀ “خاطره” در ادبیات داستانیِ معاصرِ فارسی‌زبانان. و چقدر این دو کنایه‌آمیز با هم در نسبت‌اند. حالِ کهنه‌مان و دیروزِ تازه‌مان. دیروزِ تازه‌مانده در ذهن پرآشوبِ حالی که گاهِ خوانده‌شدنِ کتاب‌های این مجموعه، دیروزی است به دست فراموشی سپرده شده.

از دویدن‌ها و پندارها، اولین قدم ما در این راه است؛ در زمانه‌ای که رکود و نشستن به‌وهمِ تکنولوژی‌های ارتباطیِ نو، پندارِ دویدن است.

آثار گرد‌آمده در این کتاب:

قارچ‌های سمّی اثر لیلا محمدی – گرفتار سکون در قُمپِ گُودِ گِل‌کَنون اثر محمدسعید احمدزاده – بدون زمان، زیستن در مکان اثر لاله پیلتن – همۀ عمر دویده‌ام اثر الهام فردویی – ثبات اثر مجتبی صفدری – تتمه اثر محدثه طلوع – صبح صادق اثر رضا قلی‌پور – دویدن در گریز از اندیشیدن اثر مجید خادم – یوزپلنگانی که با من ندویده‌اند اثر نوید جعفری – من اسب نیستم، اما دویدن حق من است اثر سارا عمرانی – شکم، من ورزش اثر سپیده رضایی – تنهایی‌های یک دونده در راه مدرسه اثر جهان ابتهاج – شبگیر اثر فاطمه نظری – رینگ اثر محسن شایان – دویدن و تنفر اثر نرگس اکبری – درد وزنه اثر ناصر یونسی.

 

خرید نسخۀ کاغذی این کتاب

نسخۀ الکترونیک این کتاب هنوز منتشر نشده است

 

 

طرح جلد کتاب

پیشنهاد کتاب خوب ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *