مدرسه داستان نویسی حیرت

مدرسه داستان نویسی حیرت

پیشنهاد کتاب

کتاب شانزدهم: مجموعه‌داستان “خبری از لکه‌های نور نیست”

نویسنده: غزاله سبوکی

چاپ اول 1400 نشر قهوه / چاپ دوم 1402

این کتاب در مجموعۀ آثار هنرمندان انجمن ادبی‌هنری حیرت منتشر شده است.

این مجموعه شامل 12 داستان کوتاه است. (دودّورو دو دو دو، سیگار – پیرزن‌های دوست‌نداشتنی – پانزی – در ستایش زیرشلواری راه‌راه – خبری از لکّه‌های نور نیست – مردی که جون عمه‌اش سر کار می‌رود – چیستیِ هنر – بوسۀ جاروبرقی – نقطۀ قهوه‌ای – جامعه‌شناسی دوم دبیرستان رشتۀ انسانی – یک جیش کوچولو – ضمیر دوم‌شخص مفرد)

مجید خادم (منتقد و پژوهشگر ادبیات و هنر) در ارتباط با این اثر در سال 1400 می‌نویسد: خبری از لکه‌های نور نیست، بیانِ چیزی بیان‌ناپذیر در هرآنچه جز هنرِ داستان است. چیزی تاریخی از درونِ انسان معاصرِ جامعۀ ایرانی. با نثری پرشتاب و آشنا و پرتنش که هیجانِ صمیمیِ خود را از جایی مشترک میانِ درون آدم‌های داستان‌هایش و ما یافته است. همان تاریخ معاصرِ درونمان. “غزاله سبوکی” در اولین مجموعه داستان خود، در فضایی موجز با باری غمناک از طنز، داستان هایی از زنانِ در خود فرورفته و نه هنوز در خود فروشکسته و مردانی به تمامی در خود فروشکسته خلق کرده است.

کتاب حاضر اولین اثر منتشرشده از نویسنده است که توسط انجمن ادبی‌هنری و آکادمی آزاد ادبیات و هنر حیرت منتشر شده است. از غزاله سبوکی تاکنون تعداد دیگری تک‌داستان و مقالات آموزشی و تخصصیِ فلسفه و هنر در مجلات سراسریِ کشور منتشر شده است.

خرید نسخۀ کاغذی این کتاب

هنوز نسخۀ الکترونیک این کتاب منتشر نشده است.

طرح جلد کتاب

پیشنهاد کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *